Subalansuota moterims | Patarimai ir mintys kaip lengvai ir greitai sulieknėti.

Mitybos planas – atsakingas požiūris į savo kūną

Mitybos planas – atsakingas požiūris į savo kūną Mitybos planas - tai pagal kiekvieno žmogaus kūno sudėjimą ir fizinio aktyvumo lygį sudarytas valgiaraštis, kuriuo vadovaujantis galime priaugti, numesti ar palaikyti norimą svorį. Net jei jūsų draugas ar pažįstamas turi patikrintą ir labai gerai jo organizmą veikiantį mitybos planą, vis dėl to reikėtų turėti omenyje, kad mūsų kūnai skiriasi, todėl skiriasi ir medžiagų apykaita ir, be abejo, reikalingų, maistinių medžiagų kiekis. Todėl jei norite tikrai matomų ir juntamų rezultatų, tiesiausias kelias į sėkmę – tai asmeninis mitybos planas, atitinkantis jūsų individualius poreikius.

Kaip veikia mitybos planas

Norint numesti svorio, organizmas turi sunaudoti daugiau kalorijų (energijos), negu jų gauna su maistu. Ir atvirkščiai – norint svorio priaugti, suvartojamų kalorijų skaičius turi viršyti sunaudojamą energiją. Mitybos planas – tai įrankis, kuriame maiste esančios kalorijos yra paskaičiuotos iš anksto ir vartotojui nereikia jų skaičiuoti gaminant pusryčius, pietus ar vakarienę. Todėl sudarant planą labai svarbu išmanyti maistinės vertės subtilybes arba kreiptis į šios srities specialistą.

Kas sudarinėja planus

Šiais laikais sveika gyvensena ir rūpestis savo kūnu pamažu tampa stilingo žmogaus gyvenimo dalimi. Tad ir norinčių turėti asmeninius mitybos planus vis daugėja. Deja, tuo siekia pasinaudoti ir finansinės gerovės siekiantys asmenys, kurie neturėdami atitinkamų žinių ir įgūdžių, siūlo savo paslaugas bei tokiu būdu klaidina vartotojus. Knygynuose mirga knygos, kuriose aprašomos svorio metimo sėkmės istorijos ir didžioji dalis jų – tėra asmeniniai išgyvenimai. Kaip jau minėjome ankščiau, kiekvieno žmogaus patirtis yra skirtinga ir tai, kas tiko vienam, tikrai nebūtinai tiks visiems. Todėl rekomenduojame atsargiai rinktis literatūrą ir, jei visgi nusprendėte mitybos planą susidaryti patys – skaitykite straipsnius ir leidinius tų žmonių, kurie išmano šią sritį ir turi tai įrodančius dokumentus – diplomus, sertifikatus ar ilgametę gyvenimišką patirtį.

Svarbu paminėti, kad vis dėl to tiksliausiai jūsų poreikius atitiks mitybos planas, sudarytas dietologo. Šios profesijos atstovai žino, kokie produktai yra tinkami skirtingų tipų kūnui ir koks yra rekomenduojamas kalorijų skaičius, norint sureguliuoti svorį. Nemeluokite ir neapsimetinėkite, sakykite dietologui tik tiesą, nes tik tokiu atveju jūsų mitybos planas padės pasiekti norimus rezultatus. Jei nesate aktyvus ir daugiau sėdite nei judate – jūsų suvartojamų kalorijų skaičius turi būti atitinkamai sumažintas. Jei aktyviai sportuojate ar intensyviai keliaujate, mitybos specialistas parengs jums tokį valgiaraštį, kuriuo bus paprasta naudotis.

Mitybos planas nėra nuobodus

Kalbant apie atvirumą – jūs taip pat turite aktyviai dalyvauti mitybos plano sudaryme tam, kad užtikrintumėte, jog valgysite mėgstamą maistą. Pavyzdžiui, saliero stiebai yra labai sveiki ir naudingi organizmui, bet jei jų nemėgstate – jie jums kels tik pasibjaurėjimą ir didins tikimybę, kad nuklysite nuo jums specialiai sudaryto valgiaraščio. Ir jei esate žalių, neapdorotų daržovių mėgėjas – net ir garuose paruoštos daržo gėrybės jums gali tapti dideliu iššūkiu.

Sklando mitas, kad mitybos planas apriboja maisto įvairovę ir valgis tampa nuobodus. Skubame šį faktą paneigti. Maistas bus nuobodus tada, kai mitybos planas bus sudarytas atmestinai, neatsižvelgus į jūsų pomėgius. Su mitybos specialistu jūs turėtumėte tapti komanda. Tik tokiu atveju galėsite tikėtis, kad ne tik maitinsitės sveikai, bet racionas bus įvairus bei teikiantis džiaugsmą, ir be abejo matomus rezultatus. Be to, jei manote, kad dietologo paslaugos yra neįperkamos, turėtumėte žinoti, kad visada galite kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris esant antsvoriui, privalo jums išrašyti siuntimą, pas jums padėti galintį specialistą. Tokiu atveju jūs ne tik sutaupysite nemenką pinigų sumą, bet galėsite būti tikras – kad esate profesionaliose rankose.

Taip pat skaitykite