Subalansuota moterims | Patarimai ir mintys kaip lengvai ir greitai sulieknėti.

Celiulito naikinimas – misija įmanoma

Celulito naikinimas Celiulitas gali tapti tikra našta, jei tinkamai ir laiku nepradėsite rūpintis savo kūnu. Nors jis nėra pavojingas sveikatai, vis dėl to priverčia moteris, o retesniais atvejais, ir vyrus dengti tam tikras kūno vietas drabužiais bei vengti tokių vietų kaip paplūdimys ar spa centrų baseinai. Net jei akivaizdžiai matomo celiulito ant jūsų šlaunų ar pilvo dar nėra, žinokite, kad su juo kovoja net 90 proc. moterų. Celiulitas yra skirstomas į 4 stadijas ir paskutiniojoje jau yra matomas plika akimi - oda tampa nelygi, paviršiuje išryškėja gilios įdubos ir kieti riebalų mazgai. Su tokiu išsiplėtusiu odos sluoksnių pažeidimu kovoti ypač sunku, todėl reaguoti į odos pokyčius reikėtų kuo ankščiau. Ir nors ankstyvoje stadijoje pastebėti celiulitą sunku, tam galite panaudoti paprastą metodą – suspauskite šlaunų odą dviem pirštais ir jei suspausta dalis panašėja į apelsino žievelę – metas imtis darbo!

Negailėkite savęs masažuodamos

Galite padėti savo odai kas kartą besimaudydamos duše – naudodamos šveitiklį ar prausiklį šlaunų ir pilvo odą sukamaisiais judesiais masažuokite. Net jei naudojate specialias priemones, skirtas celiulito naikinimui, tiesiog ištrinti kūną neužteks. Celiulitas formuojasi poodiniame sluoksnyje, todėl norėdamos jį išjudinti turite pasiekti. Tai galite padaryti tiesiog intensyviais pirštų judesiais, bet vis dėl to geriausia rinktis šiurkščias kempines ar specialius masažuoklius. Šlaunis masažuokite sukamaisiais judesiais nuo kelių link sėdmenų, pilvo odą – nuo bambos ratu į šonus ir vėl atgal link bambos. Tokiu atveju naudojamos priemonės bus efektyvesnės, o rezultatai greičiau matomi.

Prausikliai ir kūno kremai

Parduotuvių lentynos mirga nuo kūno priežiūros priemonių, kurių tikslas – celiulito naikinimas. Tikrai ne visos jos yra veiksmingos, tad kaip iš tokios gausos išsirinkti? Labiausiai vartotojų vertinamos yra tos priemonės, kurių sudėtyje yra kofeino ir jūros dumblių ekstrakto. Kofeinas yra atsakingas už audinių aprūpinimą deguonimi, o dumbliai „pasirūpina“ riebaliniais mazgais. Sakoma, kad pakankamai efektyviai veikia ir namuose daromos procedūros su kavos tirščiais. Vienos kavos tirščiais ištrintas šlaunis pusvalandžiui apsuka plėvele, kitos kavą naudoja kaip šveitiklį. Abu šie būdai tikrai švelnina oda ir gali ją optiškai išlyginti, vis gi giluminių sluoksnių nepasiekia, todėl efektas ir pakankamai trumpalaikis.

Susikaupę skysčiai – nematomi pokyčiai

Nemažai moterų skundžiasi, jog panaudojus vieną ar kitą priemonę, rezultatų taip ir neišvydo. Vėl gi, kad ir kokios efektyvios yra priemonės – jūs tiesiog privalote joms padėti veikti. Geriausia pagalba – skysčių šalinimas iš organizmo. Pats paprasčiausias būdas yra vandens vartojimas pakankamais kiekiais ir taisyklinga mityba. Vanduo ne tik padeda skysčiams pasišalinti, bet ir užtikrina odos drėkinimą iš vidaus bei jos elastingumą. Tad vartodamos bent po 2 l vandens per dieną, tikrai džiaugsitės skaistesne ir lygesne oda.

Tas pats galioja ir mitybai – požiūris į savo maistą turi būti atsakingas. Celiulito naikinimas neįmanomas be tinkamai subalansuotos mitybos. Jokiais būdais nebadaukite, nes jausdamas maisto deficitą, kūnas saugo save ir riebalų atsargas pasilieka sau. Kadangi celiulitas ir yra poodinės riebalų sankaupos – to mums visai nereikia. Stenkitės vengti riebaus ir kepto maisto, patiekaluose naudokite mažiau druskos ir cukraus, daugiau neapdorotų daržovių arba jas garinkite ir virkite. Mėsą valgykite ne dažniau nei 2-3 kartus per savaitę ir ją rinkitės liesesnę – vištienos šlauneles keiskite į krūtinėlę, kiaulieną – į kalakutieną. Celiulitas nėra vien stambių, antsvorio turinčių žmonių problema, todėl nepriklausomai nuo svorio ar kūno sudėjimo rūpinkitės savo mityba ir taip galėsite džiaugtis lygia oda, be matomo celiulito. Ir be abejo nepamirškite aktyviau leisti laiką – vaikščioti, bėgioti, važinėti dviračiu ar tiesiog atlikti kelis pritūpimus priešais televizorių! Judėjimas – tai dar viena ir visada efektyvi priemonė kovoje su celiulitu.

Taip pat skaitykite